eTwinning projekt „Božić u srcu mom i tvom“

„Božić nije, ako nas ljubav ne grije“ moto je eTwinning projekta "Božić u srcu mom i tvom". Projekt je započeo  20. studenog 2020. i trajati će do 20. siječnja 2021. Zadatak je bio izraditi ukrase te poslati partnerskim školama, a svaki sudionik projekta dobio je svoj popis škola s kojima razmjenjuje poklone. Iz naše škole u projektu su sudjelovale četiri učiteljice, a ispod možete pročitati na koji način su se uključile sa svojim učenicima, te kakvi su im dojmovi.

1.b razred – učiteljica Vlatka Galac

- Izabrali smo tehniku papir plastike gdje smo radili papirnate anđele od salveta za torte i papira A4. Kako smo završili u samoizolaciji, morali smo raditi od kuće. Roditelji su  s radošću prihvatili naš prijedlog, te su  slali fotografije dječjih radova. Možemo reći da je duh Božića prevladao i svi su bili motivirani. Rezultat toga su predivni anđeli koje smo 15.12.2020. poslali Osnovnoj školi dr.Franje Tuđmana u Zmijavcima kraj Imotskog, Osnovnoj školi Hugo Badalić - Posebnom odjelu u Slavonskom Brodu te Osnovnoj školi Nikole Hribara u Velikoj Gorici. Hvala koegicama Mirjam, Tomislavi i Mariji. Povratkom iz samoizolacije dočekao nas je paket iz Slavonskog Broda, te smo odmah  stupili u kontakt s učiteljicom Mirjam Ćorluka. Čuli smo se video pozivom, upoznali nove prijatelje iz Posebnog razrednog odjela u Slavonskom Brodu, a našu suradnju nastaviti ćemo i dogodine.

1.d razred – učiteljica Dragana Sokolić

- Vođeni idejom kako nam je ova godina svima bila puna strepnji, nesigurnosti i iščekivanja boljih vremena, odlučili smo barem njezin kraj učiniti ljepšim i bezbrižnijim u vrijeme blagdana. Ovo doba godine u svima budi posebne osjećaje, stvara toplinu oko srca, a posebno nama koji smo po prvi put postali školarci. U  e-Twinning projektu "Božić u srcu mom i tvom"  sudjelovali smo izrađujući božićne ukrase i čestitke. Povezali smo se s ostalim školama i stekli nova poznanstva razmjenom poklona (koje smo sami izradili), te video pozivom kojim smo i upoznali naše nove prijatelje. Zaista nam je bila velika čast i zadovoljstvo sudjelovati u ovakvom projektu, a sad kad smo "probili led", u budućnosti ćemo sigurno opet stjecati nova znanja, iskustva i poznanstva na ovaj način. Jedno predivno iskustvo.

3.a razred – učiteljica Eni Šafar

- Kroz projekt je uključeno preko dvadeset škola. Projekt je zamišljen kao kreativno izražavanje učenika koji samostalno izrađuju božićne ukrase za nadolazeće blagdane. Učenici do 15.prosinca šalju svoje ukrase u najmanje pet partnerskih škola kako bi podijelili duh Božića. Video pozivom stupaju u kontakt s nekim od partnera te upućuju božićnu čestitku. Učenici 3.a razreda zaista su uživali u projektnim aktivnostima i radosti dijeljenja.

Područna škola Lički Novi – učiteljica Ana Ivanetić

-  Za naše prijatelje diljem Hrvatske u PŠ Lički Novi vrijedno smo izradili čestitke, kuglice, borove i anđele u kojima su učenice uživale. Svoje ukrase trebali smo poslati do 15.12.2020. na adrese četiri  škole; OŠ Rovišće, OŠ Vladimir Nazor (Slavonski Brod),  OŠ Vladimir Nazor (Vinkovci), te OŠ Jurja Barakovića (Ražanac). Na žalost, obzirom da smo završili u izolaciji, nismo bili u mogućnosti ostvariti video pozive s navedenim školama, ali ćemo ih zasigurno kontaktirati nakon praznika.

Osnovna škola dr. Jure Turića1
Osnovna škola dr. Jure Turića2