Susret s književnikom

Jučer je naša škola ugostila svestranog i duhovitog književnika Jadranka Bitenca, autora popularnih romana za djecu i mladež. Autor je pet romana za djecu: Lana, godina mačke, Ljeto na koljenima, Twist na bazenu, Pyjama blues i Sve je to rock'n'roll kao i triju romana za tinejdžere: Osmijeh nepopravljivog optimista, Meko okidanje i Apsolutni početnici. U zanimljivom i interaktivnom druženju, autor je učenike drugih razreda naše škole pobliže upoznao s likovima svojih romana, otkrivši nam ponešto o sebi i o svome nesretnom djetinjstvu. Posebno se osvrnuo na roman Twist na bazenu koji je uvršten na popis lektire za šesti razred i kojemu je podloga, iako je riječ o krimiću i humorističnom romanu, upravo autorovo odrastanje u disfunkcionalnoj obitelji. Zahvaljujući svom bogatom životnom i profesionalnom iskustvu učenicima je, odgovarajući na njihova brojna pitanja, posve izravno i neposredno otkrivao svoju radost čitanja, pisanja i življenja.

Osnovna škola dr. Jure Turića20230523 115728
Osnovna škola dr. Jure Turića20230523 115618