Književni susret s pripovjedačicom Margaretom Peršić

Naša škola je 29. i 30. travnja 2024. g. u sklopu obilježavanja Svjetskog dana knjige i Dana hrvatske knjige bila domaćin uzbudljivog, zabavnog i edukativnog književnog susreta s poznatom pripovjedačicom Margaretom Peršić. Učenici razredne nastave sudjelovali su u ovom događaju zajedno s učiteljima. Margareta nas je svojim očaravajućim načinom pripovijedanja uvela u čaroban svijet priča.

Margareta Peršić, koja je prepoznata po svom originalnom i dinamičnom stilu pripovijedanja, koristi živahnu scensku izvedbu, izražajan glas i pokrete te interaktivno uključuje publiku u priču. Tako su i naši učenici i učitelji bili aktivno uključeni, postavši likovi iz priča kao mladići, majke, zmajevi, starci, kraljice, princeze, Dobruška Dobri, konji, kneginje i drugi.

Osim što se bavi pripovijedanjem priča, Margareta Peršić već dvadesetak godina radi na ilustracijama, izradi igračaka i lutaka od recikliranih materijala, žongliranju i uređenju prostora. Svoje bogato znanje i entuzijazam dijeli kroz razne pedagoške projekte u zemlji i inozemstvu te vođenje lutkarskih, dramskih i likovnih radionica.

Susret, koji je također obilježio i 150. obljetnicu rođenja Ivane Brlić-Mažuranić, organizirala je knjižničarka Ivana Rukavina u suradnji s izdavačkom kućom Školska knjiga. Na kraju druženja učenici su iskazali zahvalnost Margareti za prekrasne priče koje su im ispričane.

Osnovna škola dr. Jure TurićaMp
Osnovna škola dr. Jure TurićaMp1