Nostalgic Corner project / Napkin Collection / Projekt prikupljanja starih salveta

U Etwinning projektu je sudjelovao  2. b razred sa svojom učiteljicom Vlatkom Galac kao partner. Autorica projekta je učiteljica Ivana Gluhačić iz Zagreba, zajedno s učiteljima iz osnovnih škola iz Turske. Ideja autorice je bila skupiti što više salveta iz prošlosti, te zadatke podijeliti kroz vremensko razdoblje – jednu školsku godinu. Veliku pomoć su dale bake i majke učenika ali i sama učiteljica, koja je imala vrlo bogatu kolekciju starih salveta. Uz to su kolekciju nadopunili i novim salvetama, modernog dizajna. Salvete su iskoristili za tehniku decoupage te su ih ujedno poklonili majkama povodom Majčinog dana. Također su naučili servirati pribor za jelo uz tehniku postavljanja salveta, izrađivali stalke za salvete, izvodili pokuse i slično.

Otkrili su da se sa salvetama svašta može učiniti. Ovime su salvetama vratili mjesto koje zaslužuju, a što su davno prepoznale upravo naše bake.

Rezultate našeg rada možete pogledati ispod na poveznicama.

Book Creator - Nostalgic Corner Project / Napkin Collection

Učiteljica Vlatka Galac