Učenici 4.b, 4.c i 7.c razreda tijekom ožujka i travnja 2022. godine sudjelovali su u eTwinning projektu „Uskrs u mojem zavičaju“. Cilj projekta bio je istraživanje tradicionalnih običaja svojeg zavičaja vezanih uz vrijeme Uskrsa, ali i upoznavanje običaja ostalih krajeva RH iz kojih dolaze partnerske škole. Učenici su pod vodstvom vjeroučitelja Franje Puškarića i učiteljica Antonije Rosandić i Željke Šikić prikupili stare zapise i usmene predaje roditelja, baka, djedova, prabaka i pradjedova. Rezultate svojih istraživanja prikazali su u sastavcima, plakatima, crtežima i PowerPoint prezentacijama. U suradnji sa školskom folklornom skupinom „Degenija“, Muzejom Like Gospić i gospođom Marinkom Jengić snimljene su fotografije, audio zapisi korizmenih i uskrsnih pjesama te video zapisi običaja Cvjetnice, bojanja jaja i igara na uskrsno jutro. Time smo pokazali da naši učenici i učitelji uspješno koriste IKT tehnologiju. U nastavku možete pogledati plodove rada naših učenika i učitelja.

Vjeroučitelj Franje Puškarić i učiteljice Antonija Rosandić i Željka Šikić

Uskrs u mojem zavičaju.pptx