eTwinning projekt: Nostalgic Corner project: Napkin Collection

Učiteljica Vlatka Galac i učenici 2. b razreda uključili su se u eTwinning projekt koji za cilj ima sakupljanje salveta. Zadatak ovog projekta je prikupiti što više salveta različitih uzoraka, dizajna, a projekt smo započeli 11. 11. 2021. godine.  Jedan od zadataka bio je pronaći što više vrlo starih salveta. Pomoć smo dobili od roditelja i baka. U studenom smo nabavili kutiju koja je ukrašena  u  „decoupage“ tehnici. Tijekom mjeseca studenog, za vrijeme  „online“  nastave sakupili smo puno salveta. Prosinac je bio obilježen prigodnim temama, tako da smo prikupili i dosta božićnih salveta. Nakon povratka sa zimskih praznika učenici su arhivirali salvete koje su donijeli. Nekoliko učenika ima svoje vlastite kutije u učionici i rado razmjenjuju iste salvete. Izvrsno su prihvatili ovaj projekt. Za njih je to nešto novo, a za nas odrasle povratak u prošlost kada nam je sakupljanje salveta bio jedan od glavnih hobija.

Održan je i sastanak partnera na projektu preko aplikacije Zoom gdje je dogovoren daljnji plan aktivnosti.

Prijedlog plana rada na projektu:

U provođenju projekta planirano je korištenje što više digitalnih alata.

studeni: upoznavanje učenika i roditelja s projektom

prosinac: prikupljanje salveta u razredu (Božić)

siječanj: povezivanje sa zajednicom, širenje ideja projekta, prikupljanje salveta van škole

veljača: upoznavanje učenika s povijesti nastanka salveta (Valentinovo)