Svjetski dan kravate obilježen u našoj školi

Na prijedlog Academiae Cravaticae 2008. godine, Hrvatski sabor proglasio je 18. listopada Danom kravate u Hrvatskoj te se taj dan svake godine svečano obilježava programima diljem Hrvatske uz sudjelovanje brojnih kulturnih institucija, organizacija, lokalnih samouprava te obrazovnih institucija.

I ove se godine Dan kravate obilježava u brojnim obrazovnim ustanovama, školama i vrtićima, mjestima i gradovima u Hrvatskoj, te svjetskim metropolama, središtima i klubovima naših hrvatskih iseljenika, veleposlanstvima i diplomatskim predstavništvima Republike Hrvatske.

Kravata je univerzalni simbol otmjenosti i kulture odijevanja, ali njezin moćni simbolički potencijal sadrži i mnoge druge vrijednosti. Obilježavanje Dana kravate pridonosi učvršćivanju i prosvjećivanju svih pozitivnih identitetskih vrijednosti u hrvatskom društvu te prepoznatljivosti i pozitivnoj slici Hrvatske u svijetu.

Sukladno tomu, članovi su likovne grupe, na poticaj učiteljice likovne kulture Nede Čačić, a povodom obilježavanja Dana kravate, dizajnirali  kravatu s temeljnim motivom prepoznatljive ličke kape. Kravata je izrađena od kolaž papira i izložena u holu škole.Tako nastavljamo tradiciju obilježavanja Dana kravate te tako pokušavamo generacijama učenika ukazati na važnost kravate kao modnog dodatka jer već svatko zna - Kravata je dar Hrvata.

Novinarska grupa

Učitelj Tomislav Vukelić