Svečana podjela svjedodžbi učenicima osmih razreda

U četvrtak 27. lipnja 110 učenika osmih razreda su se svečano oprostili od osnovne škole, od svojih razrednika, učitelja i zgrade u kojoj su osam godina učili, družili se i zajedno rasli. Bilo je to popodne prepuno emocija, ispunjeno veselim osmjesima, pjesmom, mladenačkim optimizmom i radošću koju su uspjeli prenijeti na sve nas, učitelje, roditelje i sve naše drage goste.

Oproštaj je bio lijep i svečan, uživali smo u prekrasnom programu koji su pripremili. Kroz program nas je vodio Nikola Stopić, učenik 8. e razreda.

Nakon uvodnih riječi, nazočnima se obratio ravnatelj škole, gospodin Ivica Radošević, koji je zahvalio svima na osam zajedničkih godina te čestitao učenicima na uspjehu zaželjevši im sreću u životu i upisivanju željenih srednjih škola.

Predsjednik Vijeća učenika Jakov Mataija pročitao je pismo zahvale učiteljima, stručnoj službi te svim djelatnicima škole, izrazivši žaljenje zbog odlaska, ali i radost što postaju odrasliji i što ih čeka neizvjesnost srednje škole.

Učenica Laura Lukac recitirala je stihove Ratka Zvrka Tvoja staza. Puno je mudrosti utkano u ovoj pjesmi za svakoga od nas, a posebno za mlade ljude poput naših osmaša kojima su Zvrkovi stihovi pričali o odabiru puta, odrastanju i neprocjenjivoj vrijednosti prihvaćanja sebe i svojeg puta.

I jednog ćeš dana stići
na kraj samo tvoga puta.
Tog ćeš časa možda biti
bez cipela i kaputa,
al’ ćeš znati što si, tko si
i koliko zbilja vrijediš.

Da si Netko samo zato
što jedino svoj put slijediš.

Učenica Melani Fajdetić pročitala nam je jednu školsku zadaću I u meni živi galeb Jonathan, a učenici Ivano Jurić, Emma Husić i Karla Stilinović tekst zahvale koji su sami napisali za kraj osmoga razreda.

Andrija Ratković razveselio nas je nježnim notama klasične glazbe koju je prelijepo izveo na klaviru, a nekoliko učenika pročitalo je svoja pisma ostavljena na kraju četvrtog razreda u sandučiću koji zovemo vremenski trezor.

U međuvremenu, između točaka, razrednici su dijelili svjedodžbe učenicima 8.a, b, c, d, i e razreda. Ovogodišnji razrednici osmih razreda bili su Jelena Majer, Neda Čačić, Anita Borovac, Darko Vukić i Tomislav Vukelić.

Dragi osmaši, svi učitelji vaše osnovne škole od srca vam žele puno sreće u svemu što vas očekuje. Hodajte kroz život radosno. Na tom putu ponekad ćemo se opet sresti, popričati i nasmijati se zajedno i tome se od srca radujemo.

Učitelj Tomislav Vukelić

Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 6210