Međunarodno natjecanje Dabar

Učenici naše škole, u periodu od 8. do 12. studenog 2021., mogli su se natjecati na međunarodnom natjecanju Dabar preko udaljenog sustava za suradnju i učenje MOOC. Svi zainteresirani učenici, unatoč nastavi po modelu C (nastavi na daljinu), dobili su mogućnost pristupanju natjecanju iz topline svojih domova. Natjecanje se sastoji od niza izazovnih zadataka, takozvanih mozgalica koje su pripremili stručnjaci iz pedesetak zemalja. Natjecanje se provodi u 5 kategorija: MikroDabar (za učenike 1. i 2. razreda OŠ), MiliDabar (za učenike 3. i 4. razreda OŠ), KiloDabar (za učenike 5. i 6. razreda OŠ), MegaDabar (za učenike 7. i 8. razreda OŠ) i GigaDabar ( za učenike SŠ). Organizatori natjecanja su Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Na natjecanju je sudjelovalo 4253 učenika iz mnogih hrvatskih osnovnih i srednjih škola. Natjecalo se troje naših učenika Laura Lukac 6.b, Iva Rukavina 6.b i Josip Ratković 7.b pod vodstvom mentorice Željke Šikić te mentorice Tee Katnić. Najbolji natjecatelji (10% najboljih u svakoj kategoriji) dobili su zlatnu diplomu za izniman uspjeh na natjecanju. Ove godine u listu najboljih upisala se jedna učenica naše škole Laura Lukac iz 6.b razreda. Bravo Laura!

Iznimno smo ponosi na naše učenike i njihove uspjehe te im ovim putem čestitamo.

Nadamo se da će naši učenici i iduće godine sudjelovati u natjecanju te da će se odazvati natjecanju u još većem broju!

Učiteljica informatike Tea Katnić

Osnovna škola dr. Jure TurićaDiplomaiva