U sklopu teme „Uzori vjere u hrvatskom narodu“ učenici petog razreda na satima Vjeronauka upoznaju hrvatske svece, blaženike i druge poznate svjedoke vjere. Gospićki kraj ponosan je na s. Žarku (Julijanu) Ivasić koja je mučena i ubijena od komunističkih vlasti na gospićkom gradskom groblju sv. Marije Magdalene, 16. svibnja 1946. godine. Za ovu sestru milosrdnicu sv. Vinka Paulskog i još šest njezinih susestara vodi se postupak za proglašenje blaženima. Učenici petog razreda Osnovne škole dr. Jure Turića iz Gospića (četiri razredna odjela) u pratnji vjeroučitelja Jelene Majer i Franje Puškarića posjetili su grob s. Žarke i tako dali svoj skromni doprinos proslavi 76. obljetnice njezine mučeničke smrti. Vjeroučitelji su učenicima podijelili letke Postulature službenica Božjih i predstavili lik i djelo s. Žarke kao istinskog uzora vjere u Krista te odanosti Crkvi i bližnjemu, naročito onima koji su potrebi. Zapalili su svijeće, zajedno izmolili molitvu za proglašenje s. Žarke Ivasić i njezinih šest susestara blaženima, a potom naveli nekoliko primjera kako kršćani danas mogu nasljedovati s. Žarku i u svome životu ostvarivati evanđeoske vrjednote.

Vjeroučitelj Franje Puškarić

Osnovna škola dr. Jure TurićaS. Yarka3