Folklorna skupina ”Degenija” tradicionalno posjetila štićenike Doma za starije osobe u Gospiću

Folklorna skupina „ Degenija“ Osnovne škole dr. Jure Turića i ove je godine u ovo predblagdansko vrijeme posjetila štićenike Doma za starije osobe u Gospiću. Božićnim programom tradicionalnih božićnih pjesma: Radujte se narodi, Djetešce nam se rodilo, Danas se čuje i Svim na Zemlji djeca su razveselila štićenike Doma. U nastavku programa bilo je i veselih bećarskih stihova na temu Božića te tradicionalno ličko kolo đikac. Na kraju programa zajedno sa štićenicima zapjevali su tradicionalnu pjesmu Narodi nam se.

Dana 21. prosinca 2023. u katedrali Navještenja BDM u Gospiću s početkom u 19.30, mladi će folkloraši župljanima čestitati nadolazeće blagdane božićnim koncertom pod nazivom „Tiha noć u Gospiću“ zajedno s tamburaškim sastavom Osnovne glazbene škole.

Voditeljica Antonija Rosandić

Osnovna škola dr. Jure Turića82fa3b98-ddf0-4f6a-ad73-b2ac6e99ebe2