Stvaranje svijeta i čovjeka – digitalna slikovnica

Zainteresirani učenici 4.b i 4.c razreda Osnovne škole dr. Jure Gospić u slobodno vrijeme likovno su se izrazili na temu „Stvaranje svijeta i čovjeka“ koju smo prethodno obradili na satima Vjeronauka. Nacrtali su i obojili crteže koji prikazuju stvaranje svijeta i čovjeka u šest dana, odmor sedmoga dana i grijeh prvih ljudi. Na taj način, koristeći svoju maštovitost i kreativnost, pokazali su poznavanje činjenica o biblijskim događajima zapisanima na prvim stranicama Biblije. Najuspješniji radovi uvršteni su u ovu digitalnu slikovnicu. Popratni tekst uz crteže, na temelju Knjige Postanka, napisao je vjeroučitelj Franje Puškarić. U digitalnoj obradi crteža za BookCreator pripomogla je učiteljica Željka Šikić. Slikovnica je namijenjena vjeroučenicima četvrtog razreda, ali i svima ostalima koji žele na jednostavan način saznati o postanku svijeta i čovjeka, opisanom u Bibliji.

Digitalnu slikovnicu možete pogledati klikom na poveznicu:

Stvaranje svijeta i čovjeka

Vjeroučitelj Franje Puškarić