Naša folklorna skupina ”Degenija” održala nastup u gospićkoj katedrali

U srijedu 21. prosinca, u katedrali Navještenja BDM održan je koncert adventskih i božićnih pjesama pod nazivom „Svim na zemlji mir, veselje …“. Ovaj koncert upriličili su Folklorna skupina „Degenija“ koja djeluje pri našoj školi i Hrvatsko kulturno-umjetničko društvo „Degenija“ koje okuplja učenike viših razreda i bivše učenike naše škole. Obje skupine folkloraša vodi učiteljica Antonija Rosandić. Za ovu prigodu pridružio im se i vjeroučitelj Franje Puškarić koji je vodio program i izvedbu pjesama glazbeno pratio na klavijaturama. Na početku koncerta učenice Mihaela Šop, Marija Jurjević, Karla Klobučar i Mia Serdar izrekle su recitaciju „Čekanje sreće uz četiri svijeće“, a zatim su se članovi HKUD „Degenija“ predstavili pjesmama „Padaj s neba“, „Srićna noć je prispila“ i „Dragi pastiri“. U drugom dijelu nakon recitacije „Božić je došao“ koju su recitirale učenice Indira Starčević, Željka Pavletić, Ivana Župan i Natalia Lemaić, nastupili su mlađi članovi školske Folklorne skupine „Degenija“. Njihovu izvedbu pjesama „Radujte se narodi“ i „Djetešce nam se rodilo“ zvucima tamburice pratio je učenik Jakov Šarić. U trećem dijelu ponovno su nastupili članovi HKUD „Degenija“ izvevši pjesme  „Veseli se, Majko Božja“, „Danas se čuje“ i „Preveliku radost“. Koncert je završio recitacijom „Novogodišnji vlak“ koju su recitirali Emili Milković i Matej Ćaćić te zajedničkom pjesmom svih izvođača programa „Svim na zemlji mir, veselje“.

Učiteljica Antonija Rosandić i vjeroučitelj Franje Puškarić

Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 2194