Obilježavanje 150. obljetnice rođenja Ivane B. Mažuranić

Dana 3. 6. 2024. god. naši su učenici obilježili 150 godina postojanja naše najpoznatije književnice svjetskog glasa - Ivane Brlić Mažuranić. U školskoj knjižnici priredili smo priredbu u kojoj je sudjelovalo 15 učenika osmih i šestih razreda.

U ulozi Ivane Brlić Mažuranić predstavila nam se učenica Tihana Marković. Pjesme su izvodili učenici: Mia Vukelić, Ida Stilinović i Marko Vujnović. Bajku Sunce Djever i Neva Nevičica prepričali su Emanuel Miočević, Josip Biškupić i Rafaela Došen. Igrokaz Šuma Striborova izveli su učenici Ema Husar, Ivano Jurić, Laura Lukac, Laura Biljanić, Karla Vrba i Karla Stilinović. O zanimljivosti iz života Ivane Brlić Mažuranić rekla je ponešto učenica Ana Yena. Voditeljica priredbe bila je Elena Jengić.

Svim našim gostima poželjeli smo da što više čitaju bajke i pjesme Ivane Brlić Mažuranić. Njeno je stvaralaštvo bilo čista ljubav, mašta, nježnost, briga i pažnja prema vlastitoj djecu, ali i budućim generacijama.

Učiteljica: Đurđica Luketić

Knjižničarka: Ivana Rukavina