Europska godina mladih

Učenici sedmih razreda naše škole sudjelovali su Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Kviz se provodi u Mjesecu hrvatske knjige od 15. listopada - 15. studenoga. Moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige je Misli na sebe-čitaj!, a kviz nosi naziv Nije lako kad si mlad.

24. listopada 2022. g.u školskoj knjižnici, uz prisustvo učiteljice hrvatskog jezika Đurđice Luketić i knjižničarke Ivane Rukavine, učenici 7.b razreda rješavali su Nacionalni kviz za poticanjie čitanja .

Za sudjelovanje u kvizu učenici su pročitali 3 popularna naslova za djecu i mlade: Pošta za Li ( Elizabeta Končić), Krive su seka i seka (Zoran Pongrašić) i Oblak čvoraka (Ivana Šojat).

Kviz se sastojao od 15 pitanja, a odgovore je trebalo pronaći u različitim izvorima. Naglasak je bio na zaštiti prava djece i programu prevencije vršnjačkog nasilja.

Najviše sreće prilikom izvlačenja imao je učenik Karlo Matijević. Karlo je s ostalim finalistima sudjelovao na završnoj svečanosti kviza koja se održala 15.11. 2022.g. u NSK u Zagrebu.

Bravo, Karlo!

Popis finalista

Osnovna škola dr. Jure TurićaDownload (28)
Osnovna škola dr. Jure Turića20221020 114420