“Čitanjem do zvijezda” 2023./2024.

I ove godine učenici naše škole sudjelovali su u Nacionalnom projektu poticanja čitanja i promicanja kulture čitanja – natjecanju u znanju i kreativnosti u sklopu projekta „Čitanjem do zvijezda“. „Nakon školske i županijske razine uslijedila je državna razina koja se održala 10. svibnja u Čakovcu. Učenici su se natjecali u dvije kategorije: kviz znanja i kreativni radovi.

U kvizu znanja predstavljale su nas učenice Iva Rukavina, Laura Biljanić i Ema Husić, a kreativni rad predstavila je učenica Laura Lukac svojim likovnim radom na temu Čitam, razmišljam, pričam...

Njezina je zadaća bila kreativni odgovor na književni predložak, koji je uključivao originalnu interpretaciju pročitanoga.

Izlet u Čakovec bio je izuzetno produktivan i koristan za sve sudionike. Učenici su imali priliku ne samo natjecati se, već i učiti kroz interakciju s učenicima drugih škola, što je pridonijelo njihovom akademskom i osobnom razvoju. Ovakva natjecanja izvrsna su prilika za razmjenu znanja i iskustava te stvaranje novih prijateljstava. Naši su učenici pokazali veliko zalaganje i entuzijazam što je rezultiralo uspješnim predstavljanjem naše škole.

Osnovna škola dr. Jure TurićaYdz 1
Osnovna škola dr. Jure TurićaYdz 2