Obilježen Međunarodni dan planina

Jedanaesti prosinca obilježava se svake godine kao Međunarodni dan planina. Taj dan proglasila je Opća skupština UN-a, nakon što su tijekom Međunarodne godine planina 2002. brojni stručnjaci ukazali na potrebu stalnog osvješćivanja svjetskog stanovništva o golemom značenju planina i nužnosti održivog razvoja koji omogućava njihovo očuvanje.

S ciljem osvješćivanja javnosti o važnosti očuvanja planina i obnavljanja planinskih ekosustava, učenici sedmih i osmih razreda koji pohađaju Likovnu grupu OŠ dr. Jure Turića, naslikali su kreativne radove s temom – planine. Radovi su nastali tijekom prvog polugodišta na satovima Likovne grupe. Učenici su u prvoj etapi istraživali osobitosti  Velebita i njegov utjecaj na našu zajednicu i nas pojedinačno. Osmislili su različite ideje, a zatim izradili skice. Prema skicama naslikali su temperama svoje viđenje i doživljaj Velebita, od širokih pejzažnih prikaza do detalja biljnog i životinjskog svijeta.

Radovi su izloženi u školskome holu i dostupni su za gledanje svakome tko uđe u školu.

Fotogalerija svjedoči o uspješnosti dječjih radova!

Novinarska grupa

Tomislav Vukelić