Županijska smotra LiDraNo 2022./2023.

U Korenici je 7. ožujka 2023. u prostorima KIC-a, a u organizaciji Srednje škole Plitvička jezera, održana  županijska razina smotre LiDraNo. Natjecanju su nazočili učenici osnovnih i srednjih škola Ličko-senjske županije te pokazali svoje scenske i literarne vještine.

Povjerenstvo je predložilo sljedeće učenike i radove za Državnu smotru LiDraNo:

U kategoriji literatnih radova za državnu smotru predloženi su: literarni rad ”Glava u oblacima” učenice Karle Stilinović 7.r., mentorica Đurđica Luketić iz OŠ Jure Turića iz Gospića te literarni rad pod naslovom ”Vjetar”, učenika Juraja Kolačevića 5.r., mentorica Ivana Kovačevićiz OŠ Ante Starčevića, Klanac.

U kategoriji literarnih radova srednjih škola predložen je rad ”Moja Lika”, učenice 3.r. Gimnazije Gospić Marije Vrkljan, mentorica Anela Serdar Pašalić i rad ”Moja Kemija” učenice 2.r. Srednje škole P.R.Vitezovića iz Senja, Tee Španić, mentorica Jasmina Rebrović.

U kategoriji školski list predložen je školski list OŠ Luke Perkovića Brinje, ”Lukina škrinjica”, mentorica Kristina Maratović, glavne urednice: Maja Marija Borić i Ana Vranić te grafička urednica Natali Krznarić.

U kategoriji novinarskih radova predložen je rad učenice 8.r. Ive Šušić ”Miješanje slenga, tuđica i modernih kratica u hrvatski jezik”, iz OŠ dr. Franje Tuđmana iz Ličkog Osika, mentorica Renata Milković Domazet.

Bogati dramsko-scenski izričaj predvodila je glumica Sabina Salamon. Monolog iz teksta Ivana Kušana „Lažeš Melita“ učenice 5.r. Tihane Marković, pod mentorstvom Anite Borovac iz OŠ Jure Turića iz Gospića, odabran je za sudjelovanje na državnoj smotri kao i monolog učenice Matee Crnković iz Gimnazije Gospić pod mentorstvom Anele Serdar Pašalić, ulomkom iz djela ”Hotel Babilon” Mire Gavrana.

Prijedlozi skupnih scenskih nastupa za državnu smotru iznose se kasnije.

Čestitke učenicima i mentorima!

Anita Borovac, učiteljica hrvatskog jezika

Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 4303