Volonterska akcija

Učenici produženog boravka 1. i 2. razreda već tradicionalno sudjeluju u razrednom projektu „20 dana dobrote“. Svaku godinu zajedničkim dogovorom između učenika, roditelja i učitelja izabiremo jednu humanitarnu organizaciju ili ustanovu za koju sakupljamo stvari koje su im potrebne. Ovu godinu smo se priključili akciji koju je pokrenulo još nekoliko učitelja, a cilj je bio osigurati poklon za korisnike iz Dječjeg doma „Maestral“. Vrijedno smo danima po učionicama sakupljali igračke, školski pribor, higijenske potrepštine i slatkiše kako bi korisnima doma barem malo uljepšali blagdane. Sve sakupljeno sortirali smo u kutije, a sveukupno smo spakirali čak 12 velikih kutija. Kutije su poslane u OŠ Jurja Dalmatinca u Šibenik, gdje će se kasnije pakirati sa ostalim pristiglim stvarima iz drugih škola u poklone za svakog korisnika. Dom broji oko 140 korisnika različite dobi. Naša škola donirala je trošak poštarine. Uvijek se trudimo kod učenika razvijati osjećaj empatije i društveno-odgovornog ponašanja, pogotovo u ovo doba godine. Od srca se zahvaljujemo našim učenicima i roditeljima koji su se odazvali ovoj akciji, te donirali zaista mnogo lijepih stvari. Hvala i razrednim učiteljicama na angažmanu i pomoći oko prikupljanja.  Ova akcija odrađena je i u sklopu projekta „Odgoj za volontiranje i održivi razvoj u školama“, čiji je nositelj Savez Društava „Naša djeca“ Hrvatske, a partner u projektu je i naša škola. Projekt je financiran Švicarsko-hrvatskim programom suradnje i ponosni smo što smo dio ovog vrijednog projekta, kroz koji još dodatno obogaćujemo naše vrijednosti i stavove, te odgajamo naše učenike u duhu volonterstva i održivog razvoja.

učiteljica Sanja Puškarić Delač

Osnovna škola dr. Jure TurićaVolonterska akcija 1