Učenice naše škole najbolje u RH na kviz-natjecanju ”Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“

Naša se škola ove godine javila na Poziv za sudjelovanje učenika na online kviz-natjecanju „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“ koje slijedi odgojno - obrazovne ishode kurikuluma za nastavni predmet Povijest za 6. 7. i 8. razred.

Deveto po redu online kviz - natjecanje  o poznavanju  Hrvatskog sabora za učenike osmih razreda osnovnih škola, pod nazivom „ Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“, organizirala je saborska Služba za građane u petak, 24.ožujka 2023. s početkom u 10 sati.

Našu školu predstavljao je tročlani tim učenica: Matea Mataija, 8.d, Anja Rukavina, 8.c i Marta Šulentić, 8.c te rezervni tim u sastavu: Matea Delbianco 8.d, Sanja Ćaćić 8.d i Franka Pavelić 8.b., uz vodstvo mentorice Antonija Rosandić i tehničku potporu učiteljice Željke Šikić.

Na ovogodišnjem natjecanju  sudjelovali su učenici osmih razreda iz 42 osnovne škole u Republici Hrvatskoj, ukupno 126 učenika raspoređenih u tročlane natjecateljske timove škola, pri čemu svaki učenik u timu ima svoju zamjenu. Učenici su iz informatičkih učionica odgovarali na pitanja u vremenu od 30 minuta. Svaki učenik tročlanoga tima na svom je računalu rješavao natjecateljski test, a rezultat tima je zbroj osvojenih bodova svakog člana tima. Kako svako pitanje nosi jedan bod, maksimalan broj bodova koje tim može ostvariti je 90 bodova.

Tim Osnovne škole dr. Jure Turića ostvario je 85,33 bodova i osvojio prvo mjesto.

Svi učenici koji su sudjelovali na natjecanju  dobit će pohvalnice  Hrvatskoga sabora, dok će učenici  tri najbolja tima dobiti prigodne nagrade predsjednika Hrvatskoga sabora koje će im biti uručene 8.svibnja 2023. godine, prije početka sjednice Sabora. Učenici će imati priliku, kao počasni gosti, nazočiti  sjednici.

Sve škole koje su sudjelovale na kvizu, kao i svi mentori učenika dobit će zahvalnice Hrvatskoga sabora.

Antonija Rosandić, mentorica

Poveznica: