Sveti Nikola u posjetu našoj školi

Sveti Nikola, zaštitnik djece, siromašnih ljudi i putnika, tradicionalno već nekoliko godina na svoj dan, 6. prosinca, posjeti našu osnovnu školu i razveseli učenike prvog razreda. Tako je i ove godine došao u jutarnjim satima i u pratnji svoga pomoćnika vjeroučitelja Franje Puškarića obišao učenike u svih pet razrednih odjela prvog razreda, kao i učenike Odjela posebnog programa i Odgojno-obrazovne skupine. Razveselio ih je malim poklonima, a oni su mu radosno čestitali imendan, odgovarali na njegova pitanja, pjevali mu i fotografirali se s njime. Svetom Nikoli bilo je drago čuti njihova obećanja kako će i dalje biti dobri, vrijedno učiti, pisati domaće zadaće i slušati svoje roditelje i učitelje. Iako ima puno posla, ove je godine sveti Nikola uložio dodatan trud pa je zavirio u ostale učionice razredne nastave kako bi i tamo nakratko pozdravio učenike. No, to nije sve. Danas su u obilazak naše matične škole došli učenici područnih škola iz Bilaja, Brušana, Ličkog Novog i Smiljana. Za vrijeme zajedničkog druženja u školskoj knjižnici k njima je svratio sveti Nikola kako bi ih pozdravio, podijelio im skromne darove i napravio zajedničku fotografiju s njima. Sudeći po iznenađenim, a istovremeno radosnim i nasmijanim licima učenika, zasigurno će im susret s njihovim omiljenim svetcem Nikolom ostati u lijepom sjećanju.

Vjeroučitelj Franje Puškarić

Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 4122