Svečani početak nastavne 2024./2025. godine

Svečano i s ništa manje znatiželje i nestrpljenja započela je nova nastavna godina. Žamor je odjekivao školskim dvorištem i hodnicima, a učenici su veselo i hrabro koračali u svoje učionice ususret novim izazovima i zajedničkim druženjima.

Učenici drugih, trećih, četvrtih, šestih, sedmih i osmih  razreda okupili su se u 8.00 sati u svojim učionicama i nakon ljetnih praznika, puni snage i želje za novim znanjima, susreli se sa svojim razrednicima. Na stolovima su ih čekali udžbenički kompleti za polazeće razrede. Učenici petih razreda okupili su se kod glavnog ulaza te upoznavši svoje razrednike i saznavši u koje su odjeljenje raspoređeni, uputili su se također prema svojim matičnim razredima po svoje školske udžbeničke komplete.

Posebno svečano i radosno bilo je u 12.00 sati, kada su naši najmiliji i najmlađi učenici došli u školski hol. Oni će danas po prvi put započeti svoje školovanje. Njih 103, od kojih je šestero u područnim školama u Smiljanu i Ličkom Novom.

Veselje i radost nisu skrivali ni učenici, njihovi roditelji kao ni učitelji. Za naše najmlađe učenike, svečani kratki program priredili su troje učenika drugog i trećeg razreda. Adrijan Bakmaz, Elena Jurković i Franko Župan izrecitirali su nekoliko recitacija i uputili riječi dobrodošlice.

Okupljenim učenicima i roditeljima obratili su se ravnatelj Ivica Radošević te njihove učiteljice. Ravnatelj je posebno pozdravio roditelje koji po prvi put imaju upisano dijete u našu školu. Naglasio je kako je naša škola sigurno mjesto u kojoj vlada motivirajuće, ali i opušteno ozračje. Svim učenicima zaželio je puno sreće, uspjeha i veselja tijekom školske godine te da se posebno paze u prometu jer nam je svima njihova sigurnost najbitnija.

Od ove školske godine, osim dva razreda prvašića u produženom boravku, Grad Gospić osigurao je i treći razredni odjel produženog boravka za učenike drugih razreda.

Potom se je okupljenim učenicima i roditeljima obratio gradonačelnik grada Gospića Darko Milinović koji je čestitao roditeljima na ovom svečanom danu. Gradonačelnik je ponovio kako smo površinom najveći grad u Europi, ali ne i brojem stanovnika. Pozitivno je to što smo zaustavili trend smanjivanja stanovnika. Naglasio je kako će sigurno među okupljenim prvašićima biti budućih akademskih građana svih struka, kao što su i njihovi roditelji. Zaželio je svima sreću u školovanju te mnogo sretnih trenutaka i odličnih ocjena.

Potom su učenici upoznali i djelatnike s kojima će se sastajati, od tajnice i računovotkinja, preko stručne službe Škole, učiteljica Engleskog jezika i Vjeronauka, učitelja u produženom boravku do svojih razrednica Tanje Hećimović, Vlatke Galac, Šejle Kolatahi i Dragane Sokolić.

Nakon toga, svaki je odjel prvašića sa svojom učiteljicom otišao u učionicu. Prvašiće su u učionicama dočekali udžbenički kompleti, drugi obrazovni materijali i prigodni pokloni. Poklone je osigurala udruga Društvo „Naša djeca“ grada Gospića.

Našim dragim učenicima, roditeljima i djelatnicima škole od srca želimo sretnu i uspješnu novu nastavnu 2024./2025. godinu!

Novinarska grupa

Tomislav Vukelić