U četvrtak 30. lipnja u holu naše škole održana je svečana podjela svjedodžbi učenicima osmog razreda. Nakon uvodnih riječi pozdrava, četvero osmaša, po jedno iz svakog razrednog odjela (Petar Jagar, Mija Božić, Vedran Hećimović i Matej Bilen) pročitali su pisma koja su prije četiri godine napisali na temu Kako se vidim za četiri godine? i sačuvali ih u školskom vremenskom trezoru. U prvoj glazbenoj točki nastupio je Andrija Katalinić, učenik 8.c razreda i 6. razreda Osnovne glazbene škole, izvevši na harmonici Finsku polku Borisa Tihonova. Nakon predstavljanja video uratka s uspomenama na svih osam godina školovanja, Karlo Cajnko, učenik 8.b razreda i 6. razreda Osnovne glazbene škole, odsvirao je na pijaninu skladbu Nuvole Bianche autora Ludovica Einaudija. Prije samog čina podjele svjedodžbi i pohvalnica osmašima se prigodnim riječima obratio i čestitao na ostvarenom uspjehu ravnatelj škole Ivica Radošević. Čestitkama su se pridružili i kratko obratili također razrednici Ivana Majić Mirić, Franje Puškarić, Ana Mesić i Hana Štimac te Đurđica Luketić koji su učenicima svečano uručili svjedodžbe i pohvalnice. U ime svih osmaša riječi zahvale izrekla je Petra Karić, učenica 8.b razreda. Ovaj svečani događaj završio je poznatom pjesmom Lička kapo koju su na harmonikama odsvirali Ivan Klobučar, učenik 8.b razreda i Mihael Marinić, učenik 4.d razreda. Našim osmašima još jednom iskreno čestitamo i želimo puno uspjeha u daljnjem školovanju i općenito u životu.

Ravnatelj Ivica Radošević

Razrednici Ivana Majić Mirić, Franje Puškarić, Hana Štimac i Đurđica Luketić