SUDOKU 2023. - održano školsko natjecanje

Hrvatska Mensa i enigmatski klub "Božidar Vranicki" u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje svake godine organizira natjecanje u rješavanju Sudoku za osnovne i srednje škole. U petak 27. listopada 2023. godine u našoj školi održano je spomenuto Sudoku natjecanje. Promoviranjem Sudoku natjecanja potiče se učenike na razvoj kognitivnih procesa poput induktivnog i deduktivnog zaključivanja te usvajanje raznih metoda za rješavanje logičkih zadataka: metoda pokušaja i pogrešaka, metoda tablice, metoda promatranja, metoda analize i sinteze itd. Učenici također razvijaju pozitivan natjecateljski duh te spoznaju svoje prednosti i mane. Natjecanju su pristupila 34 učenika naše škole od prvog do osmog razreda. Učenici su bili raspoređeni u dvije kategorije te su unutar tih kategorija rješavali isti set zadataka. Njihovi rezultati potvrđuju da su bili izrazito motivirani.

Učenicima i mentorima čestitamo na postignutim rezultatima i zahvaljujemo na uloženom trudu. Detaljnije informacije o rezultatima natjecanja i pozivima na regionalno natjecanje bit će uskoro dostupne putem službene mrežne stranice Sudoku 2023.

Tea Katnić, povjerenik za natjecanje

Osnovna škola dr. Jure Turića256c336f-de96-44ff-b717-063bb9279693