U tijeku je opremanje novoizgrađenog dijela zgrade u koji planiramo useliti u studenom. Ukupna vrijednost investicije iznosi 9.143.822 kune od kojih je nadležno Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa osiguralo 75% sredstava Državnog proračuna i zajma Svjetske banke, a Grad Gospić preostalih 25% sredstava! Projekt je obuhvatio manju rekonstrukciju postojeće površine od 5590 m2, te dogradnju novog krila škole od 1719 m2 koje ima 16 novih učionica, dizalo ili lift, te ostale pripadajuće prostorije – sveukupno 3 etaže. Moram naglasiti kako će tih 16 novih učionica biti opremljeno po suvremenim kriterijima Europske unije i Državnom pedagoškom standardu. Osim što će nastava biti u jutarnjoj smjeni, od studenog ćemo imati dovoljno prostora da cijelu nastavu Osnovne glazbene škole izvodimo u našim prostorijama u popodnevnim satima, u za to specijaliziranim učionicama, ali ćemo i lakše izvoditi izvanškolske aktivnosti kojih imamo vrlo mnogo. Radom u jutarnjoj smjeni osnovat ćemo i jedan odjel produženog boravka za učenike prvih i drugih razreda. Ravnatelj Ivica Radošević Poštovani posjetitelji, više o cjelokupnoj gradnji novog krila možete pogledati u rubrici Dogradnja škole http://www.os-gospic.hr/dogradnja-skole/ gdje je kronološki praćen tijek radova, kroz razgovore sa šefom i poslovođom gradilišta dobivane su i objavljivane najvažnije informacije vezane za radove, a u zadnjem postu kroz slike i detaljniji opis može se vidjeti kako izgleda unutrašnjost novog krila. Hvala investitorima, nadležnom Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa i Gradu Gospiću, na uloženim sredstvima, čime su omogućili da se uskoro nastava u našoj školi odvija u jednoj smjeni. Na taj će način nastavni proces biti još kvalitetniji, učenicima će biti olakšano sudjelovanje u izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima, a učitelji i nastavnici će moći kvalitetnije rasporediti potrebno vrijeme i materijale za sve oblike nastave. Hvala izvođaču radova Fenix d.o.o. iz Slavonskog Broda i njihovom timu na terenu, što su u roku od godinu dana kvalitetno izvršili radove gradnje na novom krilu naše škole zbog čega će uskoro učenici „male“ škole nastavu pratiti u jednom kvalitetnom i lijepo urađenom prostoru. Također, hvala i nadzoru, tvrtki Nova-Invest d.o.o. iz Gospića koja je pratila i nadzirala cjelokupni tijek radova. Na stranicu su dodane nove rubrike koje će vrlo skoro biti popunjene sadržajima, poput rubrike školski kurikulum, i oglasna ploča gdje će se naći najvažnije i najnovije informacije vezane za rad u našoj školi. Osobno bih se zahvalila kolegama na prošlogodišnjoj suradnji zbog koje je web stranica naše škole zaživjela te se nadam da će i ove školske godine suradnja biti odlična. Hvala i autoru stranice, bivšem učeniku ove škole, Tomislavu Vrkljanu na suradnji i pomoći.