U četvrtak je gradonačelnik gospodin Milan Kolić obišao gradilište novog, lijevog krila naše škole. U obilasku gradilišta bili su i zamjenici gradonačelnika: gospođa Marta Grgurić i gospodin Ivan Biljan; tajnik grada i predsjednik županijske skupštine, gospodin Petar Krmpotić; pročelnik Ureda za društvene djelatnosti, gospodin Slaven Stilinović; pročelnik Ureda za komunalne djelatnosti, gospodin Pavao Pavelić, predstojnica Ureda gradonačelnika, gđa Anamari Bašić; gospodin Josip Vlainić iz tvrtke Nova Invest d.o.o. koja nadzire radove; te djelatnici tvrtke Fenix d.o.o., izvođača radova: gospodin Matija Jarić, šef gradilišta, te gospodin Benjamin Grbić, poslovođa gradilišta. Ravnatelj Škole, gospodin Ivica Radošević, srdačno je pozdravio gradonačelnika i sve nazočne, te izrazio zadovoljstvo dosadašnjim tijekom radova. Kao što je i planirano, nastava u našoj školi od iduće školske godine izvodit će se u jednoj smjeni. Ravnatelj je naglasio kako dogradnjom lijevog krila, novih 16 učionica, stječemo sve preduvjete da zadovoljimo europske kriterije; te postanemo prepoznatljiva škola ne samo u našoj županiji nego i šire. Gradonačelnik je prije obilaska novoizgrađenog krila dao izjavu za medije, u kojoj se osvrnuo na ulaganje Grada u društvenu infrastrukturu, ističući da ulaganje u obrazovanje čini temelj ulaganja u kvalitetnu društvenu zajednicu. Dogradnjom zgrade osnovne škole u Gospiću ostvaruju se uvjeti za jednosmjenski rad, a na taj će način biti moguće još uspješnije provoditi i hrvatski nacionalni obrazovni standard. Ulaganje Grada u obrazovanje nije samo na papiru. Ono pokazuje da Gospić planira svoju budućnosti konkretnim ulaganjem u sve razine obrazovanja, prije svega u obrazovanje osnovnoškolaca. Doznajemo također da se ulažu sredstva u poboljšanje srednjoškolskog obrazovanja, veleučilišta „Nikola Tesla“ i Visoke učiteljske škole. U tijeku je nastojanje da se stvore potrebni uvjeti u Strukovnoj školi, za kvalitetno izvođenje kabinetske nastave. Ukupna vrijednost sredstava uloženih u dogradnju naše škole iznosi 9.143.822 kuna; od kojih je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta osiguralo 75% sredstava iz Državnog proračuna i iz zajma Svjetske banke za Projekt razvoja sustava odgoja i obrazovanja. Grad Gospić osigurao je preostalih 25% sredstava, 2.290.000 kn. Gradonačelnik je u razgovoru izrazio zadovoljstvo i uvjerenje da su tvrtka Fenix d.o.o. iz Slavonskog Broda, izvođač radova, te nadzorna tvrtka Nova Invest d.o.o iz Gospića, kvalitetno izvele sve dosadašnje radove. Doznali smo i da je već potpisan ugovor s tvrtkom koja će izvršiti opremanje novog krila školske zgrade kvalitetnim nastavnim sredstvima i pomagalima. Cjelokupni projekt dogradnje Osnovne škole dr. Jure Turića jedan je od najdražih poklona Gradu i našoj djeci; ulaganje u njihovo obrazovanje nema alternativu. Prije nekoliko mjeseci,u Osnovnoj školi Dr. Ante Starčević u Klancu i Pazarištu, u pogon je pušteno novo centralno grijanje. Paralelno se izvodi projekt dogradnje Osnovne škole dr. Franje Tuđmana na Ličkom Osiku, gdje će se također ostvariti uvjeti za rad u jednoj smjeni. image image image image image image Pri obilasku gradilišta, nazočni su se i osobno uvjerili da gradnja teče uspješno i da se radi vrlo kvalitetno, u skladu sa svim suvremenim građevinskim standardima. Na sva njihova pitanja spremno i stručno su odgovarali gospodin Matija Jarić, gospodin Benjamin Grbić i gospodin Josip Vlainić. image image image image image image Nakon obilaska građevine, gradonačelnik gospodin Milan Kolić, gospođa Marta Grgurić i gospodin Ivan Biljan pridružili su se učenicima naše škole i posadili četiri mladice javora u parku ispred škole, povodom Dana planeta Zemlje. image image image image image image Zahvaljujem kolegi Tomaševiću na podacima, a više o gradnji možete pročitati na linku Dogradnja škole.