Natjecanje osnovnih i srednjih škola u SUDOKU

Dana 25. listopada 2021. u našoj školi se po prvi puta održalo natjecanje u rješavanju SUDOKU zadataka te se time i naša škola pridružila među 300 osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj koje su provele natjecanje u SUDOKU. Natjecanje je organizirala Hrvatska Mensa uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje s ciljem poticanja i razvoja vještina rješavanja logičkih i problemskih zadataka. Zadatke za sve razine natjecanja izradili su članovi Hrvatske Mense među kojima su posebno angažirani iskusni sadašnji i bivši seniorski sudionici svjetskih natjecanja. Natjecalo se šestero naših učenika trećih i četvrtih razreda u kategoriji Bistrići pod vodstvom mentorice Ljubice Ilievske Radošević i mentorice Tee Katnić te ostvarilo odlične rezultate. Ovim putem im čestitamo na uspjehu i hrabrosti na sudjelovanju!

Učiteljica matematike Tea Katnić