Naši učenici održali božićni koncert u gospićkoj katedrali

U četvrtak 21. prosinca, u katedrali Navještenja BDM održan je još jedan u nizu koncerata u Gospiću povodom božićnih i novogodišnjih blagdana. Ovo događanje pod nazivom „Tiha noć u Gospiću“ u organizaciji Osnovne škole dr. Jure Turića i Župe Navještenja BDM Gospić upriličili su naši učenici, članovi Folklorne skupine „Degenija“ i Tamburaškog sastava Osnovne glazbene škole. Nakon uvodnih riječi pozdrava, dio članova folklorne skupine pod vodstvom vjeroučitelja Franje Puškarića i učiteljice Antonije Rosandić izveo je igrokaz „Tiha noć u Gospiću“. Našli su se tu svi glavni sudionici božićne priče: pripovjedač, glasnik, Josip, Marija i Isus, anđeli, pastiri, zvijezda i tri kralja. Igrokaz je popraćen odličnom izvedbom skladbe „Tiha noć“ koju je na gitari odsvirala učenica Lucija Pavičić i s nekoliko tradicionalnih hrvatskih božićnih pjesama koje su radosno otpjevali ostali članovi skupine „Degenija“. U središnjem dijelu programa nastupili su članovi Tamburaškog sastava Osnovne glazbene škole koji su pod vodstvom učitelja Slavena Stilinovića izveli tri skladbe. Pri kraju programa prigodnim riječima obratio se župnik o. Anto Knežević koji je izvođačima podijelio zahvalnice i svima prisutnima u dupkom ispunjenoj katedrali zaželio sretne i blagoslovljene nadolazeće blagdane. Program je završio zajedničkom pjesmom svih izvođača „Svim na zemlji mir, veselje“.

Vjeroučitelj Franje Puškarić i učiteljica Antonija Rosandić

Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 4710