Izložba / Priča o našim pretcima - Slike iz učeničkih i učiteljskih albuma

Izložba je nastala zajedničkim nastojanjem Državnog arhiva u Gospiću, učenika 4. razreda Osnovne škole dr. Jure Turića i njezinih Područnih škola te studenata i profesora Odjela za nastavničke studije u Gospiću Sveučilišta u Zadru.  Odrađena prema Kurikulumu Osnovne škole dr. Jure Turića 2019./20. te programsku djelatnost Državnog Arhiva u Gospiću i nastavne sadržaje Odjela za nastavničke studije.

Izložbene fotografije svjedoče o važnim obiteljskim, društvenim događajima, kulturi života te povijesti gospićkih obitelji tijekom 20.stoljeća. Konačno smo dobili priliku pogledati je u Osnovnoj školi dr. Jure Turića u Gospiću. Njezini autori su: učiteljica Vlatka Galac, ravnatelj Arhiva u Gospiću Ivica Mataija te studentica 4. godine Andrea Selec. Izložba je postavljena povodom Dana škole 3. lipnja upravo da bi je predstavili široj javnosti, učenicima, učiteljima roditeljima i svim djelatnicima škole.

Hvala svima koji su ustupili svoje privatne fotografije i time pomogli da očuvamo svoju kulturnu, materijalnu i duhovnu baštinu!

Izvor: Državni arhiv u Gospiću

Učiteljica Vlatka Galac

Osnovna škola dr. Jure TurićaWhatsapp image 2022-06-06 at 09.20.57
Osnovna škola dr. Jure TurićaWhatsapp image 2022-06-06 at 09.21.09 (1)