Gospićki vjeroučenici priključili se akciji „Milijun djece moli zajedno“

Molitvena akcija „Milijun djece moli zajedno“ koju je pokrenulo Međunarodno katoličko djelo Papinskog prava Crkva u potrebi i ove je godine održana u velikom broju zemalja pa tako i u Hrvatskoj, u ponedjeljak 18. listopada. Ovoj molitvenoj akciji u obliku školskog projekta pridružila se također, naša Osnovna škola dr. Jure Turića u Gospiću. Cilj ove akcije i projekta bio je upoznati pojedine razrede sa samom inicijativom i aktivno sudjelovati u njezinu širenju i promicanju temeljnih društvenih i religijskih vrijednosti kao što su međusobno zajedništvo, prihvaćanje drugoga, ljubav i suosjećanje s drugima, briga za zajedničko dobro. Glavna nakana na koju smo ove godine molili je kraj pandemije koronavirusa. U tome smo tražili i zagovor sv. Josipa kojemu je papa Franjo posvetio ovu 2021. godinu.

Akciju su prvi podržali vjeroučenici 4.c razreda koji su nekoliko dana prije s vjeroučiteljem Franjom Puškarićem izradili prigodni plakat s motivom desetice krunice u misijskim bojama. Time smo htjeli izraziti želju za povezanošću s djecom i odraslim kršćanima iz cijeloga svijeta. Na dan održavanja molitvene akcije – projekta sudjelovali su vjeroučenici 3.d, 5.b i 8.a razreda, u svojim učionicama, pod vodstvom vjeroučitelja Franje Puškarića, Jelene Majer i Mirele Miočević. Vjeroučitelji su najprije upoznali učenike s molitvenom akcijom i njezinim ciljevima te pročitali „Pismo djeci“ s pričom o čudu sv. Josipa, a potom su svi zajedno izmolili krunicu i fotografirali se.

Vjeroučitelj Franje Puškarić

Osnovna škola dr. Jure TurićaKrunica 1