Dana 6. svibnja 2011. proslavili smo Dan škole i Europski tjedan. Proslava je započela sportskim natjecanjima na stadionu „Balinovac“ u 9 h . U 10 h su zapaljene svijeće na groblju za sve preminule djelatnike. U 11 h je započela svečana priredba. Uz mnoštvo uzvanika koji su pomno pratili događanja na pozornici i brojne izvođače i goste koji su odazvali ovom izazovu, središnji hol je bio ispunjen plesom, pjesmom, igrokazima, krasnoslovima, a ponajviše pozitivnom energijom koja se na trenutak spustila i izvukla osmjehe na lica ljudi. Djeca su nam i ove godine uspjela dočarati taj njihov svijet i pozvati nas sve skupa da se veselimo i uživamo u onom što nam nude. Ponosni roditelji, učitelji i svi odagajatelji su i ovaj put dobili potvrdu svega što čine kako bi se ovi mladi životi razvijali u pravom smjeru. Ove godine priredbu su uveličali dragi nam gosti iz Dječjeg vrtića „Pahuljica“ i Osnovne škole dr. Franje Tuđmana Lički Osik. Svojim izvedbama su nas podsjetili na Europski tjedan kojeg smo cijeli tjedan obilježavali. Stihovima iz „Jalte“ voditeljice Madonna i Naomy Ojurović Čačić su nas dovele do kraja priredbe i poželjele svima prisutnima: sreću, ljubav i zadovoljstvo. Uz obilje na stolu koji je bio postavljen svi su se okupili i zapjevali uz Folklornu skupinu „Degenija“ kušajući delicije koje su nam vrijedne ruke kuharica pripremile. I ove godine kao i prethodnih Dan škole je proslavljen na maštovit način. Debora Lukac, prof.