Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u područnim školama

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježen je u područnim školama u Ličkom Novom i Smiljanu u utorak 8. listopada 2024. Vrijedne i spretne ruke učenika, njihovih roditelja i baka pripremile su za ovaj dan krušne proizvode i fine kolače. Izložili su ih na stolovima u školskim učionicama i ukrasili plodovima zemlje.

Za pripremu prigodnog programa u Ličkom Novom pobrinuli su se vjeroučitelj Franje Puškarić i učiteljica Hana Štimac. Na početku je učenica Ana Serdar izrekla recitaciju „Jesen“, a zatim su svi učenici uz pratnju pokretima otpjevali pjesmicu „Pekar“. Učenici Jakov Svetić, Antonio Asić, Antonija Svetić i Lucija Prajdić krasnoslovili su pjesmicu „Blago danu koji počne mirisima kruha“. Uslijedila je pjesma „Isuse, volim te“, a potom recitacija „Korica kruha“ koju su recitirali Josip Šaban, Juraj Bićan, Ana Asić i Marta Bićan. Molitvu blagoslova i zahvale izrekao je župnik Ličkog Novog, Brušana i Baških Oštarija te dekan Gospićkog dekanata preč. Herbert Berisha.

Priredbi su prisustvovali ravnatelj škole Ivica Radošević i pedagoginja Anka Nikšić koji su pohvalili trud i aktivnosti učenika te se nakon zajedničkog fotografiranja uputili u Smiljan. Tamo su učenici pod vodstvom učiteljice Ivane Majić Mirić otpjevali nekoliko prigodnih pjesmica, zajedno s vjeroučiteljicom Mirelom Miočević kratko se pomolili, napravili zajedničku fotografiju i na kraju svi skupa se počastili pripremljenim delicijama.

Vjeroučitelj Franje Puškarić i učiteljice Hana Štimac i Ivana Majić Mirić

Osnovna škola dr. Jure Turića3500bee3-34c8-40b9-84bd-37bd858000c7