Dan kruha i zahvalnosti u našoj školi

Naša škola i ove je godine, u petak 15. listopada, proslavila Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici razrednih odjeljenja prvog i drugog razreda, Odjela posebnog programa i Odgojno-obrazovne skupine su zajedno s učiteljima i pedagoginjom Ankom Nikšić ukrasili stolove u glavnom holu škole krušnim proizvodima i kolačima, plodovima zemlje i starim predmetima iz domaćinstva. Za njih je održana kratka priredba koju je s učenicima trećeg i četvrtog razreda te članovima školske folklorne skupine „Degenija“ pripremio vjeroučitelj Franje Puškarić. Najprije su učenici 4.b razreda i folklorne skupine otpjevali pjesmu Vjek' hvaljen budi, a sve prisutne pozdravio je ravnatelj škole Ivica Radošević. Učenici 3.c i 3.d razreda, Korina Božić, Rita Orešković, Mate Božić, Erika Paripović, Karmen Rukavina, Niko Grivičić i Klara Matica izrekli su potom recitaciju Zdrava zdjela. Milan Pintar, Lukas Devčić i Zara Alar iz 4.b razreda izveli su igrokaz Grad bratske ljubavi, a učenice 4.c Mia Vukelić, Ida Stilinović i Mirna Medunić krasnoslovile su pjesmicu Ponudi kruh. Na koncu se svima obratio i blagoslovio izložene krušne proizvode i kolače gospićki župnik i dekan mons. Marinko Miličević. Učenici razrednih odjeljenja trećeg i četvrtog razreda zajedno s njihovim učiteljima organizirali su proslavu Dana kruha i zahvalnosti u svojim učionicama. Župnik Miličević posjetio ih je u pratnji ravnatelja, pedagoginje i vjeroučitelja te blagoslovio hranu koju su donijeli.

Dragica Uzelac i Franje Puškarić

Novinarska grupa