Radionica ”Tradicija u novom ruhu”

Učenici odgojno obrazovnih skupina naše škole sudjelovali su na radionici „Tradicija u novom ruhu“ Pučkog otvorenog učilišta “Dr. Ante Starčević” Gospić. Učenici su prepoznavali odjevne dodatke ličkih nošnji. Uz realne modele sudjelovali su u crtanju ličkih kapa i torbica. Uz podršku gospođe Ankice Jelić (djelatnice u POU Gospić) okušali su se i u tkanju na ručnom tkalačkom stanu (krosni). Radionica je protekla u veselom duhu uz ličke pjesme. Učenici su se vrlo rado fotografirali pokraj lutki sa ličkim nošnjama i provodili vrijeme u razgovoru o istima. Kao poklon svaki učenik je dobio manju torbicu ukrašenu detaljima s ličke kape (motiv „pasji skok“ i rese) izrađenu na ručnom tkalačkom stanu (krosni).

Učiteljica Ivona Hećimović

Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 2431
Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 2435 (1)
Osnovna škola dr. Jure TurićaImg 2443