image image image

Uspješno je završen projekt „Gradimo Obrazovanje S Pravom Inkluzijom – prevladajmo teškoće“ koji je imao za cilj doprinijeti jačanju socijalne uključenosti i inkluzije u odgojno-obrazovne procese 23 učenika s teškoćama s područja Gospića kroz omogućavanje boljeg pristupa obrazovanju zapošljavanjem 23 pomoćnice i pomoćnika u nastavi. Projektom su se osigurale pomoćnice i pomoćnici u nastavi učenicima s teškoćama.

Ukupna vrijednost projekta je 911.490,30 kn, dok je 838.571,07 kn financirano sredstvima Europskog socijalnog fonda. Provedba ovog projekta nastavak je kontinuirane podrške učenicima s teškoćama koju Grad Gospić provodi od 2009. godine. Kroz projektne aktivnosti senzibilizirani su ostali učenici te javnost kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje obrazovnih postignuća učenika s teškoćama, njihova uspješnija socijalizacija i emocionalno funkcioniranje.

Provedba projekta započela je 07. rujna 2015. godine objavom Javnog poziva za prijam 23 pomoćnika u nastavi u osnovnoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama kojima je Grad Gospić osnivač. Partneri na projektu su osnove škole s područja Grada: OŠ dr. Jure Turića. OŠ dr. Franje Tuđmana Lički Osik i OŠ. dr. Ante Starčević Pazarište-Klanac.